Sportivii CS Dacia Mioveni 2012, în competiții

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

 Aceasta este ultima etapă din sezonul regulat, iar după partida de sâmbătă echipa de junioare I a CS Mioveni va cunoaste si adversarii pe care urmează să-i întâlnească la Turneul Semifinal.
 Obiectivul echipei este calificarea la Turneul Final, fapt ce ar reprezenta o premieră pentru clubul din Mioveni și o performanță extraordinară pentru handbalul argeșean..
 De asemenea, 9 sportivi ai secției de natație a CS Dacia Mioveni 2012  vor participa la Etapele Regionale de Natație pentru copii de 10-11 ani, competiție organizată la Izvorani.
Concursul este foarte important deoarece asigură calificările pentru etapa finală, respectiv Campionatul Național de Copii 10-11 ani.
 
Antrenorul sportivilor, Viorel Ciobanu, și-a stabilit ca și obiectiv  calificarea tuturor sportivilor la naționale.
Conducerea clubului le urează mult succes!


Nu rata niciodata nicio stire importanta. Aboneaza-te la newsletter-ul nostru.

Scroll to Top