S-A TRAS CORTINA LA FESTIVALUL 'LUDICUS' – AFLĂ CÂ

Festivalul Naţional de Teatru pentru Copii şi Tineret „Ludicus”- Mioveni 2016 s-a încheiat duminică, 9 octombrie a.c., cu premierea câștigătorilor. Spectacolele din cadrul festivalului s-au jucat pe scena Centrului Cultural Mioveni, iar în competiție au participat peste 200 de concurenţi din judeţ şi din ţară.

S-A TRAS CORTINA LA FESTIVALUL 'LUDICUS' – AFLĂ CÂ

 Evenimentul a fost organizat de Orașul Mioveni – Centrul Cultural, în parteneriat cu Casa de Cultură a Sindicatelor „Dacia” Mioveni, iar câştigătorii au fost răsplătiţi cu diplome, plachete şi premii în bani.
Iată câştigătorii:
TROFEUL FESTIVALULUI LUDICUS - Trupa Birlic - liceu (piesa “Harap Alb”), Fălticeni
TRUPE GIMNAZIU
Premiul I - KIDStar, Slatina
Premiu II - Bastion, Buftea
Premiul III - Ad-Hoc, Pitești
Premiul special al juriului – PeriFeriGeriLeriMini, București
TRUPE LICEU
Premiul I – Thaliamar, Mangalia
Premiul II - Victoria Art, Bucuresti
Premiul III - Ad-Hoc, Pitesti
Premiul special al juriului – Altfel, Caracal
INTERPRETARE INDIVIDUALĂ GIMNAZIU
Premiul I - Rucsandra Daria Maria, Câmpulung Muscel
Premiu II - Nicolae Simescu, Mioveni
Premiul III - Șendroiu Sânziana, Câmpulung Muscel
Premiul III - Teodora Tudose, Pitești
Premiul special al juriului - Mannu Sofia, Câmpulung Muscel
INTERPRETARE INDIVIDUALĂ LICEU
Premiul I- Larisa Voiculescu, Pitesti
Premiu II - Andrei Barbu, Pitești
Premiul III - Andreea Miki State, Slatina
Premiul III - Anastasia Dade, Bucuresti
Premiul special al juriului - Alex Dediu, Bucuresti
PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol principal) GIMNAZIU - Tiberiu Pancu, Buftea
PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol secundar) GIMNAZIU - Brăgărea Teodor, Câmpulung.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol principal) GIMNAZIU - Maria Toma, București, Bianca Neacșu, Pitești.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol secundar) GIMNAZIU - Ioana Drăguloiu, Slatina.
PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol principal) LICEU - Andrei Barbu, Pitesti.
PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol secundar) LICEU - Daniel Popa, Fălticeni.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol principal) LICEU - Ansastasia Dade, Bucuresti.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol secundar) LICEU - Alice Grecu, Caracal.
PREMIUL DE SCENOGRAFIE - Trupa Keyko – Campulung.
PREMIUL DE REGIE, Trupa Birlic – liceu, Fălticeni.
PREMIUL DE COREGRAFIE - Rasmina Calabajos, Bucureşti.
PREMIUL DE ORIGINALITATE - Tomescu Mirela, Mioveni.
 
PREMIUL DE DEBUT - Rareş Ion - trupa Recreativ, Pitesti.