Primar PNL, acuzat că nu a declarat 900.000 euro

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Un scandal uriaș stă să izbucnească în cadrul PNL Prahova. După dezvăluirile ce-l privesc pe Iulian Dumitrescu, președintele Consiliului Județean Prahova, în vizor a ajuns primarul din Câmpina, Alin Moldoveanu (PNL).

În perioada 2012 – 2021, la Categoria bunuri imobile, în declarația nr. 45/24.07.2012 depusă în calitate de Primar al localității Poiana Câmpina, Alin Moldoveanu a declarat 6 terenuri dobândite prin cumpărare, deținute integral sau în cotă parte. Aceleași 6 terenuri apar și în declarația de avere din 2013, însă în anul 2014 apare o neregularitate în declarația de avere nr. 16/10.04.2014, în care a menționat aceleași bunuri mobile și imobile precum în declarația anterioară din anul 2013, cu excepția unui teren din care începând cu 2014 deține doar 5,5 HA din cele 10,5 consemnate în declarațiile anterioare, se arată în solicitarea Partidului Câmpina Curată, potrivit PhOnline.

Partidul Câmpina Curată, condus de fostul consilier local PNL Rudolf Leica îi cere primarului să elucideze misterul, scrie PhOnline.

”Solicităm domnului Primar al Municipiului Câmpina să aducă lămuriri publice și să elucideze misterul celor 900 000 de euro din declarația sa de avere” – este cererea Partidului Câmpina Curată (PCC), care a organizat luni dimineață o conferință de presă pe această temă.

Nu rata niciodata nicio stire importanta. Aboneaza-te la newsletter-ul nostru.

Scroll to Top